Warning: getimagesize(/home/vhosts/fotoferia/httpdocs/public/fotos////_max.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/vhosts/fotoferia/httpdocs/modules/Tworczosc/single_photo.php on line 268
Fotoferia.pl: Workshop - zdjęcie ,
. . Zdjęcie


Any unauthorized use of the photograph may violate copyright laws.
. . Zdjęcie
Photo statistic
Published at:1970-01-01
Views:
Comments: 1
Average Star: -
Stars:
Analyses: 1
Favorites: 0
Contra: 0
FB publication: NO
 
Technique -
Format -


Category:


 
avatar_18
2014-12-01 12:28:11
acrux aff

9 Recommendations
1 I do not recommend


Bardzo rzadko na portalach foto przyjmują się ramki - jest to element zwykle dodawany w photoshopie i naprawdę musi dobrze współgrać z całością.

Kadrowanie w ten sposób musi być naprawę mistrzowskie, żeby spodobało się innym, bo zawartość kadru musi byc ciekawa. Nikt tutaj nie będzie oceniać piersi (to nie portal ero), więc zwykle (ups!) jest to element zbędny, jeśli i sam akt jest słaby. Jedna pierś, ręka kończy się gdzieś tam bez dłoni - tak być nie może. Lepiej kadrować prosto, od przodu i bez kombinowania. Ja nie kadruję z łokciami, jeśli nie jestem pewny tego czego chcę, bo wbrew pozorom nie jest to takie łatwe!

Sama konwersja jest szara i bez polotu, jest bardzo dużo narzędzi do BW i można z nich korzystać do woli.

Dla przykładu
http://www.fotoferia.pl/portfolio/acrux/photo/120923&status=pub#

Jedną ręką ucinam nad łokciem, drugą zakrywam trawą, bo robi się "gruba" i może przyciągać widza. Kadruję z łokciem, ale prosto i od przodu, bo mam wiatr i otoczenie, które ładnie dopełnią kadr. W studio to samo zdjęcie byłoby dużo gorsze, ale ze względu na całość nie muszę kombinować.

Nie mam tu nawet za dużo kontrastu, który zwykle podciągam, nawet w skanach filmu. Sama konwersja do BW to żmudny proces i zwykłe zdesaturowanie zdjęcia niewiele pomoże. Z reguły trzeba pracować na kilku warstwach, twarz obrabiać osobno, a inaczej otoczenie.

Należy też pamiętać o oczach, tam musi być światło.

avatar_10225
2014-12-02 15:19:18
karolina
Report violation
Dziekuję za przeanalizowanie i rady. Pozdrawiam serdecznie :)


Reply